Małopolska Noc Naukowców 2018

Małopolska Noc Naukowców 2018

Wieczór i noc 28 września upłynęła pod znakiem dobrej zabawy. Od godziny 17.00 na wydziale mechanicznym w budynku E można było spotkać wielu małych i dużych pasjonatów technologii i inżynierii. Pomimo września uczelnia pękała w szwach; ku naszemu zaskoczeniu 😉. Niezmiernie miło było widzieć uśmiech i radość uczestników wpadających w wir kolejnych atrakcji przygotowanych przez pracowników uczelni, członków kół naukowych oraz innych podmiotów z zewnątrz.

Ekipa PK MechPower również przygotowała konkurs na najlepszy czas przejazdu małym bolidem, wygrał go Maciek, gratulujemy 😊. Uczestnicy mogą się znaleźć na naszej TABLICY ZWYCIĘZCÓW, gdyż każdy, kto próbował zmierzyć się z tym niełatwym torem został przez nas uznany za zwycięzcę. Za udział były rozdawane gadżety, ufundowane przez naszych sponsorów, a także uczelnie. Poza torem z bolidem, atrakcją był także symulator zamknięty w ramie bolidu. Każdy kto siedział za kółkiem mógł poczuć się jak kierowca bolidu elektrycznego na torze wyścigowym. Nie brakowało uczestników chętnych ponieść się szaleństwu!
Ponadto na uczelni można było zwiedzić min. komorę termoklimatyczną, laboratorium metrologii, „lodówkę”, zapoznać się z drukiem 3D, posterować robotami mobilnymi, a także dużymi „fanucami”, zmierzyć się z przejściem labiryntu. Natomiast na symulatorze tramwaju wykoleić się lub uczestniczyć w zatrzymaniu na Długiej :P.

Bardzo dziękujemy za przybycie oraz Waszą obecność.

Do zobaczenia za rok!!!

JS