Kim jesteśmy?

Konstruujemy bolid z napędem elektrycznym przeznaczonym do wyścigów Formuły Student (SAE).

Budujemy wszystko od zera, sami tworzymy projekty i projektujemy cały bolid. Dodatkowo projektanci i konstruktorzy są ograniczeni przez regulamin zawodów. Pomimo to, praca przy projekcie daje nam dużo zabawy oraz wnosi wiele nowych i pozytywnych doświadczeń do naszego życia.Nasz zespół PK MechPower składa się głównie ze studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.Formula Student

Jest to międzynarodowa seria zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich organizowana corocznie przez organizację Society of Automotive Engineers.


Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata przez rok projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie, jak chociażby brytyjskie Silverstone. Podczas zawodów wystawiają się największe koncerny z branży automotive, których przedstawiciele są sędziami oceniającymi bolidy i zespoły podczas poszczególnych konkurencji. Formuła Student stanowi bodziec do rozwoju inżynierów w dziedzinie motoryzacji, jak również przedpole do rekrutacji najlepszych studentów przez headhunterów z firm takich jak: Ferrari, Porsche, Bentley, Audi, Opel, Mercedes czy Jaguar. Źródło: wikipedia.pl


Zacznij współpracę z nami!


Obszar zainteresowań


Interesujesz się elektroniką, automatyką, mechaniką, czy informatyką a może chcesz rozwinąć swoje umiejętności także w innych dziedzinach? Chcesz spotkać ciekawych ludzi, miło spędzić czas, a przy tym wszystkim przyczynić się do tworzenia czegoś innowacyjnego? Poszukujemy nowych ludzi do wstąpienia w szeregi PK MechPower zespołu Dzięki wspólnej pracy i wzajemnej pomocy zyskasz nowe umiejętności. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Chętni


Angażujemy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje talenty, pasje oraz zdolności również poza zajęciami na uczelni. Nie trzeba być biegłym w zawiłych obliczeniach inżynierskich, aby z nami pracować! Bardzo pożądani są nie tylko studenci ze ścisłą wiedzą techniczną, którą pragną wykorzystać w praktyce, ale również osoby komunikatywne, potrafiące zdobywać zaufanie sponsorów 😊 oraz nawiązywać nowe znajomości. Jedynym warunkiem jaki musisz spełnić, aby dołączyć do naszego teamu jest status studenta Politechniki Krakowskiej.


Gdzie?


Zapraszamy Cię serdecznie na spotkania koła, które odbywa się w budynku K, w kompleksie wydziału mechanicznego przy ul. Jana Pawła II 37 (przystanek tramwajowy AWF). Znajduje się on obok kawiarni Pantograf, która zlokalizowana jest w starym tramwaju. Mamy nadzieje, że znajdziesz czas wśród zajęć na uczelni, aby zobaczyć co już jest zrobione oraz jak to wygląda z perspektywy członka zespołu. Na spotkaniu możesz porozmawiać z ludźmi już pracującymi przy projekcie bolidu, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.